www.dziwnezegarki.pl dobre repliki rolex replika

Jak wygląda rejestracja „anglika”?

Jak wygląda rejestracja „anglika”?

Samochody z Wielkiej Brytanii są chętnie sprowadzane przez Polaków. Tamtejszy rynek pozwala sprowadzić model z małym przebiegiem technicznym w atrakcyjnej cenie. W zależności od sytuacji anglik może się bardzo różnić technicznie (kierownica po prawej stronie itp.), co może utrudnić jego proces rejestracji. W tym artykule sprowadzamy, jak wygląda rejestracja anglika. 

Zasady rejestracji anglika

Jeszcze 10 lat temu na polskich drogach rzadko było można spotkać auto pochodzące z Wielkiej Brytanii. Takie zjawisko zmieniło się w ciągu kilku ostatnich lat. Atrakcyjna cena aut z UK sprawiła, że Polacy zaczęli chętnie sprowadzać auta nie tylko z Niemiec czy USA, lecz także z UK. Podstawową różnicą w przypadku takiego auta, jest kierownica po prawej stronie. Jak się okazuje, przekładka nie jest potrzebna. 

W 2015 roku Komisja Europejska ujednoliciła prawo. W rezultacie rejestracja takiego auta na terenie krajów UE nie rodzi problemów. Oprócz konieczności wzięcia ze sobą potrzebnych dokumentów, aby zarejestrować auto, trzeba również zapłacić akcyzę. Jest ona uzależniona od pojemności auta. Silnik o pojemności do 2000 cm3 zobowiązuje właściciela do uiszczenia opłaty w wysokości 3,1% średniej ceny tego modelu. W przypadku, gdy samochód ma większą pojemności, to niestety trzeba już zapłacić aż 18,6%. 

Oprócz powyższego rejestracja Anglika również wiąże się z koniecznością skorzystania z usług tłumacza przysięgłego. Otrzymane dokumenty od samochodu będące w języku angielskim trzeba przetłumaczyć, aby wziął je pod uwagę wydział komunikacyjny. Tłumaczenie uwierzytelnione w takim zakresie kosztuje zazwyczaj od 100 do 300 zł. Kosztowo rejestracja anglika za same procedury rejestracyjne, właściciel musi się przygotować na wydatki rzędu kilkuset złotych. Wchodzi w to deklaracja o przekroczeniu granicy (koszt do 50 zł), przegląd samochodu (koszt do 200 zł), a także rejestracja samochodu, który na ten rok wynosi 280 zł. Do tego należy jeszcze doliczyć wspomniane wcześniej koszty związane z tłumaczeniem uwierzytelnionym.

quality replica watches