Pierwsze Horyzonty

Serdecznie zapraszamy na wiosenną szkołę dla studentów Pierwsze Horyzonty, Będlewo 7.03 (kolacja)-10.03.2019 (obiad). Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Zapraszamy  wszystkich studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów.  

Oprócz studentów zapraszamy wykładowców. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej, a czasem wystarczy nawet mniej Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców  spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę   badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a nie koniecznie prezentację najnowszych czy najważniejszych osiągnięć speakera. 
 

Konferencja On the Trail of Women in Mathematics - in Honor of Sofia Kowalewska

Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce oraz Wydział Matematyki Stosowanej AGH serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: On the Trail of Women in Mathematics - in Honor of Sofia Kowalewska, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września 2019 roku. Obrady odbędą się w budynku Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, budynek B7, al. A. Mickiewicza 30, Kraków.

Będzie to druga konferencja z cyklu „Śladami kobiet w matematyce”, który ma na celu promowanie osiągnięć i zasług kobiet, których badania, działalność zawodowa i publikacje wniosły znaczący wkład w rozwój nauki, głównie matematyki i nauk pokrewnych.

Celem tej konferencji jest uhonorowanie profesor Sofii Kowalewskiej, nazywanej „Księżniczką matematyki”, jej znaczącego wkładu w rozwój matematyki, szczególnie równań różniczkowych cząstkowych i ich zastosowań, a także podkreślenie wkładu Kowalewskiej w walkę o prawa kobiet i ich równy dostęp do wykształcenia i stanowisk.

W ramach konferencji planowana jest wymiana doświadczeń i przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych specjalistów zajmujących się matematyką i dziedzinami pokrewnymi.

Tematyka konferencji nie ogranicza się do równań różniczkowych i ich zastosowań – powinna pokrywać jak najszerszy zakres współczesnych badań w dziedzinie nauk matematycznych, z których wiele rozwijało się pod wpływem prof. Kowalewskiej.

W programie konferencji znajdą się wykłady plenarne, sesje tematyczne i sesja plakatowa. Ważnym elementem będzie panel dyskusyjny pn. “Mobbing at universities”.

Więcej informacji


58. Szkoła Matematyki Poglądowej

W dniach 24-28 sierpnia 2018 roku, w Woli Duckiej pod Warszawą odbędzie się kolejna, 58. Szkoła Matematyki Poglądowej, na którą serdecznie zapraszamy. W tym roku tematem będą ANALOGIE.

Więcej informacji


World Meeting for Women in Mathematics - (WM)²

Międzynarodowe Spotkanie Kobiet w Matematyce odbędzie się 31 lipca 2018 roku w Rio de Janeiro w Brazylii.  Więcej informacji 


International Congress of Mathematicians ICM'18, 01 - 09 sierpnia 2018, Rio de Janeiro, Brazylia 

Międzynarodowy Kongres Matematyczny - 9 dniowe spotkania z matematyką, które odbywają sie od 1897 roku tym razem odbedą sie w stolicy Brazylii. Więcej informacji


The European Congress of Mathematics  ECM'20. Slovenia, 5 - 11 lipiec 2020.

Kongres odbędzie sie w Centrum kongresowym Bernardin. Więcej informacji


Szkoła Matematyki Poglądowej jak co roku zaprasza na swoja konferencję. LVI SMP pod tytułem "Matematyzacja" odbędzie się 25 - 29 sierpnia pod Warszawą. W programie min. tematy: Matematyka w technice, Matematyk matematykowi matematykiem, Zmatematyzowany człowiek, Matematyka życia i Sztuczna inteligencja. Szkoły są otwarte dla wszystkich związanych z matematyką. Szczegółowe informacje na stronie.


Konferencja Śladami kobiet w matematyce - w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej, 22 - 24 czerwca 2017, Rzeszów

Śladami kobiet w matematyce - w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej jest pierwszą z cyklu konferencji mających za zadanie promowanie osiągnieć i zasług kobiet, których badania, działalność zawodowa i publikacje wniosły istotnie znaczący wkład w rozwój nauki polskiej, głównie matematyki i nauk pokrewnych. Głównym celem obecnej konferencji jest uhonorowanie wybitnej polskiej matematyczki – profesor Heleny Rasiowej, której 100-lecie urodzin przypada w 2017 roku. W ramach konferencji planowana jest wymiana doświadczeń i przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych specjalistów zajmujących się matematyką i dziedzinami pokrewnymi. Zachęcamy szczególnie kobiety do aktywnego udziału i zgłaszania sesji tematycznych.

W ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny, na którym przedyskutowane zostaną sposoby przezwyciężania trudności pojawiających się zarówno w pracy naukowej jak i w drodze do sukcesów, oraz zaprezentowane zostaną pozytywne wzorce osobowe. Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie konferencji.


 IV Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki θβℓιcℤε, 10-12 maja 2017, Poznań

Studenci, członkowie dwóch kół naukowych działających na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zapraszają studentów matematyki z całej Polski do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki θβℓιcℤε, która odbędzie się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Poznaniu. θβℓιcℤε 2017 uzyskała patronat Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

θβℓιcℤε 2017 odbędzie się w dniach 10-12 maja 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Główny cel konferencji, to promocja matematyki teoretycznej i stosowanej we wszystkich jej obliczach. Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów pierwszych lat, jak i studiów doktoranckich. Organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w konferencji oraz zgłaszania referatów. Więcej informacji o konferencji i rejestracja na portalu imprezy pod adresem: oficjalna strona konferencji.


Konferencje Women in Topology w 2017 roku

WIT jest międzynarodową grupą kobiet zainteresowaną rozwojem matematyki, głównie teorii homotopii,  organizującą workshopy, seminaria naukowe i konferencje. Z inicjatywy WIT w 2017 odbędą się:


Konferencja Women in Geometry and Topology, 14 - 16 czerwca, 2017, Zürich, Szwajcaria

W dniach 14-16 czerwca 2017 roku w ETH Zürich odbędzie się konferencja, organizowana przez SwissMAP , zatytułowana Women in Geometry and Topology.  Poza programem naukowym planowana jest  dyskusja  o roli i wyzwaniach stojących przed kobietami-matematyczkami, którą poprowadzi dziennikarka Hanna Wick. Informacje i rejestracja pod adresemlink do strony


Women in PDEs @ Karlsruhe April 27th to 28th, 2017

We are happy to announce the workshop "Women in PDEs @ Karlsruhe". It will take place at the Karlsruhe Institute of Technology on April 27th to 28th, 2017.

Seven outstanding and established female mathematicians from academia and industry working on partial differential equations (PDEs).

  Martina Chirilus-Bruckner (Univ. Leiden, Netherlands)

  Maria Lopez-Fernandez (La Sapienza Univ. Rome, Italy)

  Marie Rognes (Simula Research Laboratory, Norway)

  Claire Scheid (Côte d’Azur Univ., France)

  Birgit Schörkhuber (Univ. Vienna, Austria)

  Susanna Terracini (Univ. Turin, Italy)

  Chrysoula Tsogka (Univ. Crete, Greece)

During two days they will give talks on their current research topics. A panel discussion will give the possibility to discuss questions about career choices/management as well as family interests.

Female participants of the workshop have the opportunity to present a poster. Attendance is free, but registration is required until 31.03.2017. We have some limited resources for travel support. If someone wants to apply for travel support, a letter of motivation together with a confirmation from the person's advisor should be sent to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. before 20.03.2017. Więcej informacji


Konferencja Women in Science 29 - 30 września 2016, Łódź

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor Politechniki Łódzkiej i Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fullbrighta zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję “Women in Science – the Tradition of Maria Skłodowska Curie”, która odbędzie się w dniach 29-30 września 2016 roku w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki i pracy zawodowej. Więcej informacji